MAGIS Central Europe 2018

V dňoch 14.-22. júla 2018 sa v Poľsku a okolitých krajinách uskutoční MAGIS Central Europe. MAGIS je medzinárodný program pre mladých vo veku 18 – 35 rokov, ktorý vychádza z ignaciánskej spirituality. Kľúčovou časťou programu sú tzv. experimenty, počas ktorých sa účastníci rozdelení do cca 20-členných medzinárodných skupín učia „hľadať a nachádzať Boha vo všetkých veciach“. Experimenty sú rozdelené do niekoľkých základných kategórií: putovanie, spiritualita, kultúra, služba či umenie. Viac o programe MAGIS nájdeš tu.

MAGIS Central Europe 2018 bude pozostávať z dvoch častí:
14.-20. júl- Experimenty (Poľsko/Litva/Lotyšsko/Česko/Maďarsko/Slovensko)
20.-22. júl – Záverečné spoločné stretnutie (Lodž, Poľsko)

Témou tohtoročného programu MAGIS je „Follow me!“ („Nasleduj ma!“) – Ježišova výzva, ktorá apoštolovi Petrovi zásadne zmenila život a vniesla do neho „viac“ – magis.
Prihlásiť sa môžeš na oficiálnej stránke podujatia www.magis2018.org, kde nájdeš zoznam a stručný popis jednotlivých experimentov, ako aj ďalšie užitočné informácie. Vybrať si môžeš z ponuky 18 experimentov rôznych kategórií – zvolíš si 3 experimenty, o ktoré máš najväčší záujem, pričom organizátori sa budú snažiť vyhovieť tvojim preferenciám, pokiaľ to bude možné.
Prihlasovanie potrvá do 1. apríla 2018.
Cena programu je 120 € (v prípade dobrovoľníckeho experimentu #beACTIVE len 70 €).
(Prosíme, aby si s platbou počkal na presnejšie inštrukcie z našej strany. Zatiaľ riešime, či budú slovenskí účastníci posielať peniaze na slovenský účet alebo priamo na účet poľských organizátorov.)
Poď s nami v lete na MAGIS a dovoľ Ježišovi, aby jeho výzva „Nasleduj ma!“ priniesla viac aj do tvojho života.

 

Leave a comment